Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Невралгія трійчастого нерва

02.06.2020

Трійчастий нерв входить до складу черепно-мозкового відділу нервової системи. Візуально він схожий на вузол з трьома відходять відростками. При запаленні одного з них з'являються різні больові синдроми. У будь-якому випадку, всі варіанти зводяться до зубної більш, різних за інтенсивності.

Невралгія трійчастого нерва

Різниться вторинну і справжню неврологію. Справжня має вигляд окремо взятого захворювання. Зазвичай, його причиною виступає недостатнє кровопостачання. Що стосується вторинної, то дана різновид неврології є результуючим підсумком захворювання. Як варіант можливо припустити, що це може бути пухлина, інфекції або будь-яка інша відповідна причина. Найчастіше, запалення піддається тільки одна з гілок, але буває, що під ударом знаходиться відразу весь пучок.

Причины

Сучасна медицина знає, що невралгія ставати результатом здавлюють процесів, яким піддається потрійний нерв. Причому це має відбуватися як всередині, так і зовні. Всередині черепа тиск обумовлюється явищами посттравматичного характеру. Також досить часто в практиці зустрічається певне зміщення вен або артерій. Крім того, не можна скидати з рахунків можливість інфекційного запалення, що протікає в самій ротовій порожнині. Збудників існує безліч, точно визначити причину здатний тільки висококваліфікований лікар-стоматолог.

Симптоматика

Найголовнішим фактором, який вказує на запалення нерва, є періодично з'являється спалах болю. Примітно, що вона на якийсь час загасає. Періодичні больові напади можуть бути дуже швидкоплинними, або ж навпаки, розтягуватися відразу на кілька днів. Зазвичай, процес ускладнюється активним притоком крові, що викликає розширення зіниць, носові виділення, активність очних залоз і так далі.

Крім цього, часто спостерігається мимовільне скорочення мімічної мускулатури, що має ознаки тремору. Вони супроводжують собою больові напади, незмінно відступаючи разом з ними. Примітно, що біль може викликати цілком природними і повсякденними діями. Наприклад, мова йде про банальну чищенні зубів, гоління, легких дотиках і так далі.

Методика лікування

Насправді, існує безліч підходів до лікування невралгії. На жаль, дуже часто вони кардинально суперечать один одному. З цієї причини практично неможливо виділити єдино вірний підхід. Деяким пацієнтам допомагають протисудомні препарати, що блокують навіть саму можливість виникнення чергового нападу. Досить часто лікарі рекомендують приймати спазмолітичні і заспокійливі препарати. Більш того, певний ефект мають навіть процедури з набору фізіотерапії. Не можна не згадати багатий арсенал «народних засобів». Хорошим прикладом зможе послужити міцна настоянка тисячелетнік.

Хірургія

Хірургічне втручання все ще залишається найбільш спірним способом вирішення даної проблеми. Перший відомий спосіб полягає в частковій трепанації задньої частини черепної коробки. Робиться це для того, щоб в ручному режимі виставити правильне положення нервових закінчень. Між кровоносними судинами поміщаються спеціальні прокладки, що не дають їм мати прямий вплив на нервові закінчення.

Другий спосіб зводиться до радіохвиль знищення нервового корінця. Він є кращим, так як вимагає всього лише місцевого наркозу. Це означає, що пацієнт зможе в найкоротші терміни повністю відновити свою початкову функціональність.

Невралгія трійчастого нерва
Невралгія трійчастого нерва400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2020-06-02https://plombir-dental.com.ua/nevralgiya-triychastogo-nerva
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги