Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Як відбувається нарощування зубів в стоматологічній клініці

24.05.2019

Сьогодні зовсім не обов'язково встановлювати протез зуба або збирати гроші на імплантацію, якщо він зруйнований на 30-70%. Можна обійтися більш швидкої, дешевої і не менш ефективною технологією нарощування зубів, яку також часто називають реставрацією зубів.

Технологія

Головна особливість нарощування, це повне відновлення зуба за рахунок застосування пломбувального складу. Виконується ця робота наступним чином.

 1. Огляд у лікаря, встановлення показань до проведення реставрації зуба. Дану процедуру застосовують при появі на зубах плям, тріщин, сколів, освіті невеликих каріозних порожнин, переломі зуба, неправильної форми, великому межзубном відстані, необхідності відновити форму після проведеного лікування і при інших дефектах. За рахунок використання сучасних матеріалів і технологій можна повністю відновити зуб, за умови, що він зберіг корінь і частина коронки.
 2. Перевірка пацієнта на протипоказання. Це може бути алергія на пломбувальний склад, нестандартне розташування зуба через що його неможливо ізолювати від слини, а також ряд порушень прикусу. Так реставрацію не проводять при бруксизмі, при такому захворюванні пацієнт не контролює, як його зуби труться одна об одну уві сні.
 3. Вибір способу нарощування зуба (зі штифтом або без нього). Якщо коронка зруйнована менш ніж на 30%, тоді її можна відреставрувати лише за допомогою пломбувального складу. Коли пошкодження серйозніші, стоматолог приймає рішення про встановлення в зуб спеціального штифта з медичного металу, кераміки або скловолокна. Штифт відторгається тканинами зубами і виконує функцію опори, навколо якої формується пломба.
 4. Виконується моделювання нової форми зуби, найбільш сучасним підходом вважається комп'ютерне моделювання. Так пацієнт зможе побачити свій відновлений зуб, а стоматолог максимально точно спланує його реставрацію.
 5. Видаляється зубний наліт і старі пломби, щоб нічого не заважало відновленню коронки. Спеціальної непромокаючої прокладкою зуб ізолюється від решти порожнини рота, щоб на нього не потрапляла слина.
 6. Залежно від обраного типу лікуванні встановлюється штифт, для чого може зажадати видалити пульпу, або відразу виконується формування нової коронки. У другому випадку вся процедура нарощування займає не більше півгодини. Використовуються спеціальні полімерні склади, які застигають під впливом світла медичної лампи. Стоматолог спочатку формує відновлений зуб, надаючи пломбі потрібні розміри, а потім включає лампу і створює умови застигання складу.
 7. Огляд пацієнта, якщо у людини є скарги на реставрований зуб, наприклад сильний дискомфорт, то його форму можна скорегувати шляхом обточування і шліфування.

Відновити зуб можна всього за один сеанс, тут головне правильно вибрати стоматологічну клініку, щоб у її лікарів було необхідне обладнання і досвід в цій справі.

Переваги нарощування

Давайте тепер розглянемо переваги нарощування зубів. По-перше, це дешевше ніж протезування і тим більше імплантація. До того ж ви економите не тільки гроші, але і час, тому що виготовити і встановити протез або тим більше імплантат за один прийом у стоматолога неможливо, таке лікування може затягнутися на кілька тижнів, іноді і місяців.

По-друге, нарощування не тільки усуває дефекти зубів, такі як відколи, тріщини і т.п., а також дозволяє скорегувати їх форму, зробивши її максимально близькою до оптимальної. Часто нарощування зубів роблять люди, у яких немає відчутної проблеми з самим зубом, вони просто хочуть зробити свою посмішку більш досконалої. Для лікаря не складе труднощів змоделювати зуб правильної форми, щоб в процесі реставрації зробити його ще краще, ніж він був до початку лікування.

По-третє, мінімальне пошкодження зубів при реставрації. На відміну від протезування, вам не потрібно обточувати сусідні зуби для формування елементів кріплення. Пломба буде відмінно триматися сама по собі, а зуб залишається «живим». Але навіть якщо вам буде потрібно встановити штифт і видалити пульпу, то сусідні зуби все одно залишаються недоторканними.

По-четверте, відновлений зуб зовні і по функціональності нічим не відрізняється від рідних зубів пацієнта. Пломба підбирається під природний колір емалі, зараз навіть можна створити ефект напівпрозорості емалі на кінчику зуба. Ніхто крім вашого стоматолога не знатиме, що ви робили реставрацію зубів, якщо ви, звичайно, самі не присвятіть своїх колег або знайомих в ці подробиці.

У висновку звертаємо увагу, що провести нарощування можна не тільки дорослим, а також дітям і підліткам. Так що якщо у вашої дитини негарна посмішка, то її можна швидко, безболісно і недорого підправити.

Як відбувається нарощування зубів в стоматологічній клініці
Як відбувається нарощування зубів в стоматологічній клініці400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2019-05-24https://plombir-dental.com.ua/naroshchuvannya-zubiv-v-stomatologichniy-klinici
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги