Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Медичний трикутник: батьки, діти і стоматолог

24.01.2019

У клініці Пломбір дитяча стоматологія винесена в окремий розділ наших послуг і надають їх лікарі пройшли спеціальну психологічну підготовку. Справа в тому, що діти це особливі пацієнти, лікування яких може бути сильно ускладнено, якщо вони почнуть вередувати і заважати роботі лікаря. Це не дорослі, які, навіть відчуваючи страх, можуть знайти в собі сили спокійно сидіти в Крессе стоматолога. Дитина ж, відчувши страх, починає сіпатися, плакати, битися, кусатися і не тільки. Це не просто заважає лікаря робити свою роботу, а загрожує нанесенням пацієнтові травми.

Как следить за зубами ребенка

Але звернення до дитячого стоматолога ще не запорука того, що ваше чадо зможе легко перенести відвідування клініки. Дуже багато залежить від самих батьків, від того як вони себе ведуть і який образ вклали в голову дитини. Тому сьогодні ми спробуємо розібратися в своєрідному медичному трикутник, учасниками якого є діти, батьки і стоматолог.

Хто повинен стежити за зубами дитини

Багато дорослих допускають поширену помилку, коли намагаючись привчити своїх дітей до самостійності, вирішують, що ті самі повинні відповідати за догляд за зубами. Далі відбувається наступна ситуація, дитина начебто чистити зуби вранці і ввечері, а потім виявляється, що у нього карієс і добре, якщо хвороба вдалося виявити в початковій стадії. Але ж часто дитячим стоматологам доводиться мати справу з запаленням нервів і утворенням гнійних мішків.

Проблема в тому, що більшість дорослих неправильно доглядають за своїми зубами і вимагати цього від дитини просто нелогічно.

Потрібно постійно перевіряти, як і скільки за часом ваше чадо чистить зуб, звертати увагу, чи немає кровотечі, питати щодо скарг на перепад температури, не болять у нього іноді зубки і т.д. Ви ж не випускаєте маленьких дітей самих гуляти у двір, після того як сказали їм, що з чужими дядьками розмовляти не можна і на дорогу не вибігав? Все одно мама або тато знаходиться поруч і постійно контролює безпеку. Так і з зубами, вчити дитину самостійно займатися гігієною порожнини рота це правильно, але цей процес потрібно постійно контролювати.

Чому важливо зберегти здоров'я молочних зубів

І знову ми будемо більше говорити про батьків, ніж про дітей. Тому що необхідності в лікуванні молочних зубів часто не бачать саме вони. А ось з дітьми в цьому питанні все зрозуміло, зуби то у них болять, а не у мами з татом. Давайте розберемося, в чому помиляються багато батьків.

Зачем лечить молочные зубы

По-перше, молочний зуб захищений гірше постійного, у нього просто тонша емаль і з меншою міцністю. Тому карієс такі зуби роз'їдає в рази швидше, а біль від дірки, особливо при запаленні нерва буде нітрохи не менше, ніж при ураженні постійного зуба.

По-друге, хвороби тимчасових зубів мають таку ж небезпеку. Якщо почнуться гострі запальні процеси, то доведеться проводити операцію з видалення гною і зуба. Є ризик початку сепсису, коли зараження через кров передається в інші органи.

По-третє, передчасна втрата молочного зуба чревата серйозними проблемами і дорогим лікуванням після формування постійного зубного ряду. Справа в тому, що при гнитті кореня тимчасового зуба, запалення може перейти на зачаток постійного і він буквально розсмокчеться, тобто цей зуб ніколи не виросте. Навіть якщо зачаток не постраждає, то через відсутністю на своєму місці одного хоча б одного молочного зуба довгий час, інші змістяться від нормального положення і постійні зуби при прорізуванні вийдуть з ясен неправильно. Як наслідок порушення прикусу і лікування брекетами або ортопедичними пластинками.

Як відвести дитину до стоматолога

Тепер, коли ви в повній мірі оцінили важливість ситуації, пора переходити до того, як допомогти своїй дитині отримати необхідне лікування у стоматолога.

Самий правильний вчинок - це звернеться в стоматологічну клініку, і записатися до дитячого фахівця на профілактичний огляд у віці 3-4 роки. У цей час уже з'явилася більшість зубів, але ще не мали розпочатися серйозні проблеми з ними. Тому лікар просто проведе огляд, розповість, як потрібно доглядати за зубками і головне, продемонструє, що в стоматологічному кабінеті немає нічого страшного. Наша практика показує, що діти побували на 2-3 профілактичних оглядах до першого випадку лікування, переносять його спокійно і не відчувають негативних емоцій. Винятки становлять лише випадки, коли діти лякалися з вини батьків, чого не варто допускати.

Другий важливий момент - емоційний стан дитини перед візитом до лікаря. Для того щоб не було проблем, дізнайтеся як ваше чадо налаштоване, адже його могли налякати страшними історіями інші діти, наприклад в дитячий садок. Якщо подібне мало місце, то потрібно пояснити що ці діти трохи перебільшують, а ваш лікар найкращий і зробить все без болю. Крім цього важливо стежити за власним станом. Діти чудово відчувають страх дорослих, і якщо ви боїтеся йти в клініку, то і дитина буде відчувати ті ж почуття. Чи включається елементарний захисний механізм, якщо мама або тато боятися, значить, є небезпека. Тому стежте за своїми емоціями, і якщо мати боїться стоматологів, то нехай на прийом з дитиною відправитися сміливіший батько, і навпаки.

Зверніть увагу, що важливо не тільки не бояться самому, але і не висловлювати побоювання щодо результатів лікування. Для дитини важливо бачити, що ви довіряєте його лікаря, тоді і він буде готовий йти на контакт. Якщо ви не можете просто взяти і повірити в професіоналізм стоматолога, то можливо варто попередньо поспілкуватися з ним окремо, і вирішити, чи підходить вам цей фахівець.

Медичний трикутник: батьки, діти і стоматолог
Медичний трикутник: батьки, діти і стоматолог400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2019-01-24https://plombir-dental.com.ua/medychnyy-trykutnyk-batky-dity-i-stomatolog
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги