Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Лікування запальних захворювань

У нас в роті постійно розмножуються хвороботворні бактерії і якщо створити для них сприятливі умови, вони можуть викликати різні захворювання, які будуть виражатися в ураженні слизової оболонки, зубів і ясен. Це небезпечно як втратою зубів, так і виникненням небезпеки для всього організму, адже від здоров'я порожнини рота безпосередньо залежить дихальна, травна і серцево-судинна системи.

У стоматологічній клініці «Пломбір» у Києві Ви можете пройти курс лікування при виникненні запальних захворювань в порожнині рота. Наша практика лікування заснована на виявленні та усуненні причин і наслідків захворювання. Гарантія якості - професіоналізм співробітників клініки та європейський методики лікування.

Лікування запальних захворювань
Лікування запальних захворювань400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2020-09-02https://plombir-dental.com.ua/likuvannya-zapalnyh-zahvoryuvan

Лікування запалень порожнини рота

Причини запальних процесів в порожнині рота

Захворювання запального характеру в ротовій порожнині на різній стадії є у 80% людей. Їх розвитку сприяють наступні причини:

 • Недостатня гігієна порожнини рота. Чистити зуби і відвідувати стоматологічний кабінет для гігієнічної чистки важливо не тільки для захисту зубів і ясен. У роті є постійною паразитична мікрофлора, і якщо не вживати заходів до її зниження, то вона стане причиною різних захворювань.
 • Травми. Само по собі механічне пошкодження тканин зуба, ясен чи слизової оболонки не призводить до початку запалення, але воно знижує захисні функції організму в конкретному місці. Небезпеку становлять будь-які травми, наприклад частина зуба, відкололася, і гострий край тепер дряпає щоку, в цьому місці цілком може розвинутися інфекція.
 • Хронічне захворювання. Людина може не хворіти, але при цьому бути зараженим якою-небудь інфекцією, яка проявляється періодично. Найчастіший приклад такого захворювання - герпес, він і подібні до нього інфекції можуть перейти на ротову порожнину і стати причиною ураження слизової і мови.

Окремою групою є хімічні пошкодження, які виникають через контакт з кислотою або лугом. Такі випадки трапляються через порушення норм техніки безпеки на виробництві або в побуті.

Основні види захворювань

Запальні процеси в порожнині рота найчастіше вражають:

 • Слизову оболонку, через травму і інфекцій в роті з'являються рани і виразки, також може бути ураження грибком.
 • Тканини пародонту, захворювання починається з ясен і характерний появою кровотечі при чищенні зубів. Якщо його не зупинити, то поступово хвороба переходить на альвеолярні тканини зуба, що призводить до кісті і повної його втрати.
 • Зуби, запалення починається у вигляді карієсу, емаль порушена і хвороба досягає дентіта. Гостра форма називається пульпіт, коли вражені нервові закінчення зуба.

Коли слід звернутися до стоматолога

Запальні процеси в порожнині рота часто проходять непомітно для пацієнта, якщо він не відвідує стоматолога для профілактичних прийомів. Тільки фахівець може виявити ці процеси на початковій стадії, а люди дізнаються про них лише при переході в гостру форму. Ви повинні негайно звернутися в стоматологічну клініку, якщо виявите наступні симптоми:

 • Гострий зубний біль, яка супроводжується підвищенням температури тіла, додатково може спостерігатися набряк.
 • Невелика припухлість ясен, при натисканні на неї видно виділення гною. Її легко виявити при чищенні зубів, а також можна просто відчути дискомфорт в порожнині рота.
 • На слизовій оболонці рота можуть з'явитися плями або виразки, які повністю або по краях покриті білим нальотом.
 • Якщо постійні зуби почали хитатися, це вірна ознака їх швидкої втрати без оперативного лікування.
 • Стало важче пережовувати їжу, з'явилися болі в щелепно суглобі.
 • Якщо у вас підвищена температура та інші ознаки запалення протягом декількох днів, але ніякі захворювання не виявляються. Можливо, ці процеси відбуваються в порожнині рота.

Нагадуємо, що в нашому організмі все взаємопов'язано і ігнорування запалення в порожнині рота може привести до тяжких наслідків. Найбільш відомі з таких ускладнень - зараження крові і поява виразок в гортані.

Як проходить лікування

Вибір методики лікування безпосередньо залежить від типу ураження. При запаленні слизової оболонки зазвичай застосовують різні препарати, які знезаражують рани і сприяють їх загоєнню, також активно застосовується фізіотерапія. При легких формах ураження тканин пародонта або зуба також можна обійтися профілактичними методами впливу, наприклад чистка зубного каменю і зміцнення емалі. Але в більшості випадків пацієнти звертаються з уже запущеною формою хвороби, і тоді на початковій стадії лікування не можна обійтися без оперативного втручання.

Попереджаємо вас про небезпеку самолікування запалень в порожнині рота. Застосування препаратів не за рецептом може привести до ускладнень і ще більшого ураження слизової оболонки.

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги