Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Лікування каналів зубів у дітей

Уже в 2,5 року у дитини може бути до 20 молочних зубів, а в 5-6 років починають прорізатися перші постійні зуби і цей процес триває в підлітковому віці. На стадії формування зубів вони особливо схильні до небезпеки виникнення карієсу з подальшим переходом в запалення пульпи. Це може привести не тільки до втрати зуба, але і серйозних ускладнень з загрозою для життя дитини.

В нашій стоматологічній клініці в Києві ми проведемо лікування каналів молочного або постійного зуба Вашої дитини і дамо гарантію на те, що запалення не повториться. Ми використовуємо сучасні методики лікування, для дитини цей процес буде абсолютно безболісним, а наші лікарі проходять спеціальну підготовку для роботи з маленькими пацієнтами.

Лікування каналів зубів у дітей
Лікування каналів зубів у дітей400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2020-05-25https://plombir-dental.com.ua/likuvannya-kanaliv

Лікування каналів зубів у дітей

Лікування молочного зуба

Так влаштований наш організм, що емаль і дентальная тканину молочного зуба набагато слабкіше пручаються карієсу, ніж у постійних. При цьому вони мають меншу чутливість, через що діти практично не відчувають хворобливих відчуттів поки карієс розвивається, і починають звертатися за допомогою до дорослих, коли запалення дійшло до пульпи зуба.

Пульпіт молочних зубів призводить до наступних ускладнень:

 • Гострий зубний біль. На початковій стадії захворювання вона може бути періодичної, і виникати внаслідок реакції на певний подразник, наприклад під час прікусиванія.
 • Повна втрата зуба, як наслідок руйнування альвеолярних стінок.
 • Руйнування зачатка постійного зуба, який вже почав з'являтися під тимчасовим.
 • Порушення прикусу, якщо молочні зуби будуть передчасно втрачені, то прорізування постійних зубів може початися в недозволених місцях.
 • Небезпечні гнійні запалення ясен, супроводжуються сильним болем і набряком, вимагають хірургічного лікування. У медицині відомі випадки, коли гнійне запалення переходило в зараження крові, і пацієнт помирав, тому що вчасно не отримав лікування.

При лікуванні тимчасового зуба пріоритет віддається його збереженню. Для цього потрібно розкрити каріозну порожнину, вичистити її від всіх уражених тканин, вилікувати запалення пульпи. Для цього застосовують два методи:

 1. Нехірургічне лікування, коли запалення каналів зуба ще можна вилікувати без їх видалення. Для цього зуб розкривається, і всередину нього закладаються спеціальні лікарські препарати, застосовують і інші способи фізіотерапевтичного впливу, наприклад електрофорез. Після того як захворювання буде зупинено, зуб буде закритий пломбою зі спеціального складу, який зміцнить його захисні функції і знизить шанси повторного захворювання.
 2. Хірургічне лікування, під яким мається на увазі повне видалення нервів і пломбування каналів. Зуб розкривається, на пульпу встановлюють пасту, яка повинна знеболити подальше лікування, потім нерви видаляються, а канали ретельно чистяться. Для їх пломбування використовують склад, який розсмокчеться разом з коренем зуба, коли настане його черга поступитися місцем на яснах постійному зубу.

В обох випадках для лікування каналів при пульпіті знадобитися 3-4 прийоми у лікаря. Після цього пацієнт якийсь час спостерігається в клініці, щоб упевнитися в тому, що запалення не повториться.

Лікування постійного зуба

Прорізування перших постійних зубів починається у віці 5-6 років, процес їх зміни буде йти приблизно до 14 років. Емаль нового зуба поступово набирає свої захисні властивості, і на цій стадії вона схильна до утворення карієсу, який потім переходить на пульпу.

При лікуванні каналів постійного зуба у дитини чи підлітка важливо визначити, наскільки завершено процес формування зуба, від цього залежить фінальна стадія лікування. Сам же цей процес виглядає наступним чином:

 1. Визначення ступеня ураження зуба, потрібно зрозуміти чи є ще шанси, щоб зберегти його.
 2. Ізоляція хворого зуба і введення анестезії, для дітей використовують спеціальний наркоз.
 3. Використовуючи спеціальний мікроскоп, стоматолог видаляє нерв і вичищає всі вогнища ураження з каналів зуба. Робота зі збільшенням дозволяє переконатися в якості лікування, адже основна причина повторного запалення це погано почищений канал.
 4. Промивання каналу антисептиками, щоб напевно видалити всі хвороботворні мікроорганізми з ураженого зуба.
 5. Пломбування каналів, склад вибирається залежно від ступеня розвитку зуба. Якщо процес формування кореня ще не закінчений, то використовують спеціальні склади, які виділяють в зуб фтор і дозволяють завершити процес зростання і зміцнення в щелепи.
 6. Вилікуваний зуб закривають постійно пломбою, може знадобитися установка коронки.

У клініці Plombir Dental працюють кращі фахівці столиці, і ми готові провести лікування, і зберегти зуби від видалення навіть на запущених стадіях ураження нервів в каналах. Запорука нашого успіху - професіоналізм і сучасне обладнання.

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги