Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Глибокий прикус

02.06.2020

Під глибоким прикусом розуміють зсув різців нижньої і верхньої щелепи відносно один одного, це найбільш часта проблема неправильного змикання бокових зубів. Аномальним вважається таке розташування зубів, коли верхні різці перекривають нижню більше ніж на одну третину їх коронки. Це показник початковій стадії захворювання, далі воно може прогресувати і приводити до ряду ускладнень.

Глибокий прикус

Дане захворювання має й інші назви, такі як глибока різцева оклюзія, травмує прикус, знижується прикус і інші. Вибір визначення залежить від ступеня відхилення розташування зубів від норми, а також від того які ще зубощелепної аномалії спостерігаються у пацієнта.

Стадії захворювання

Існує класифікація, по якій глибокий прикус поділяють на три групи:

 1. Початкова, коли верхні різці заходять за нижню на відстань від 1/3 до 2/3 коронки. Таке відхилення від норми не доставляє особливих проблем, крім естетичних.
 2. Прогресуюча, верхні бокові зуби перекривають нижню більше ніж на 2/3 коронки, що робить проблематичним прийом їжі. Таке зміщення зубів зменшує поверхню контакту між ними настільки, що зусилля змикання щелеп недостатньо для жування твердої їжі. Це не тільки доставляє незручності, але і призводить до запалення скронево-нижньощелепного суглоба.
 3. Травмує, коли верхні і нижні різці зміщені відносно один одного більше ніж на коронку і фактично не замикаються. Пацієнт вже не може використовувати різці для жування їжі, а нижні зуби постійно впиваються в ясна, травмуючи її. Це доставляє постійний дискомфорт, і сприяє занесенню інфекції в ясна і слизову оболонку, що призводить до початку запальних процесів.

Небезпека глибокого прикусу в тому, що якщо у вас спостерігається тільки початкова стадія, то без відповідного лікування захворювання буде прогресувати до тих пір, поки не утвориться травмує прикус. Побічним ефектом даної аномалії є підвищена стираність зубів, що призводить до порушення емалі і сприяє виникненню карієсу.

Причини виникнення

До розвитку різцевої оклюзії призводять різні фактори. Захворювання з більшою часткою ймовірності передається у спадок, також на формування аномалії можуть вплинути ускладнення при вагітності.

У дітей головною причиною відхилення від норми є шкідливі звички (пізніше відучення від соски, гризти олівець, прикушуйте нижню губу і т.п.), передчасна втрата молочних зубів і травми обличчя. Також доведено вплив на освіту порушень прикусу неправильної постави і підвищеного тонусу м'язів обличчя і шиї.

У дорослому віці, коли прикус вже сформувався, захворювання виникає вкрай рідко, через травми. Але якщо на стадії зміни зубів було закладено відхилення, то в міру дорослішання пацієнта різці будуть все більше зміщуватися відносно один одного.

Лікування і профілактика

Для того щоб приступити до лікування, захворювання спочатку потрібно діагностувати. Пацієнти, у яких спостерігається друга і третя стадії глибокого прикусу часто самостійно звертаються за допомогою до стоматолога, тому що відчувають постійний дискомфорт, який з часом перейде в больові відчуття. А ось люди з початковою формою різцевій оклюзії рідко починаються замислюватися про необхідність лікування, хоча якраз на цій стадії виправити становище зубів найлегше. Ознакою того що вам потрібна допомога лікаря ортодонта може спати зубної скрип, даний симптом часто проявляється уві сні.

Лікування глибокого прикусу залежить від віку пацієнта. Дітям в 5-6 років показано профілактичне лікування, їх вчать робити спеціальну гімнастику, і лікують молочні зуби, щоб постійні прорізалися в правильному положенні. Може знадобитися пластика вуздечки язика або губ, але дана операція рекомендується в будь-якому випадку при наявності відхилень.

Коли у пацієнта вже з'явилися постійні зуби і прикус знаходиться на стадії формування, лікарі коректують його за допомогою спеціальних знімних пластинок і аналогічних коригувальних апаратів. Вони застосовуються у віці 6-13 років, можна вибрати систему, яка не буде помітна зовні.

У підлітків 14 років і дорослих, для виправлення даного типу аномалій застосовують брекети, підходять всі типи, в тому числі і лінгвальні, а також капи Инвизилайн. Таке лікування займає 1-2 роки, в особливо складних випадках частина зубів може бути видалена і замінена на протези на імплантатах.

Для профілактики цього захворювання батьки повинні стежити за відсутністю шкідливих звичок у свою дитину і не ігнорувати проблем з молочними зубами. Рекомендується регулярно відвідувати стоматолога для профілактичного прийому, так лікар зможе своєчасно помітити проблему і вжити заходів, щоб після зміни зубів був сформований нормальний прикус.

Глибокий прикус
Глибокий прикус400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2020-06-02https://plombir-dental.com.ua/glybokyy-prykus
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги