Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Герметизація фісур

Дитячий карієс дуже поширене явище і навіть якщо Ваша дитина регулярно чистить зуби це ще не означає, що вона робить це правильно. Як показує статистика, найчастіше ураження емалі виникає на жувальних зубах. За своєю конструкцією вони мають природні виїмки і при чищенні дуже складно видалити з них всі залишки їжі.

Фіссурний карієс небезпечний тим, що вражає практично весь зуб і його складно помітити, тому що це задні жувальні зуби. Тому якщо ваша дитина не проходить профілактичні огляди у стоматолога, то для неї і для вас, подібне захворювання може стати повною несподіванкою. Адже більшість батьків впевнені, що хороша зубна щітка і паста вирішує всі проблеми з гігієною зубів.

На практиці, проти даного захворювання є інше дієвий засіб, це профілактична процедура під назвою герметизація фісур зубів у дітей.

Герметизація фісур
Герметизація фісур400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2020-05-27https://plombir-dental.com.ua/germetyzaciya-fisur

Герметизація фісур

Як зробити герметизацію фісур зубів

Як зазначено вище, це профілактична процедура, яка повинна запобігти утворенню карієсу на жувальній поверхні зубів. З цієї мета природні виїмки в зубі (фісури) заповнюються за допомогою спеціального стоматологічного герметика. Даний склад повністю безпечний для здоров'я дитини і має високу міцність, він буде захищати зуб від утворення карієсу протягом декількох років, поки не зітреться. Цю процедуру ще можна порівняти з пломбуванням, адже використовується по суті той же принцип, але захищаються зони найбільш вірогідного ураження зуба.

В нашій стоматологічній клініці в Києві ми виконуємо герметизацію фісур у дітей молочних або постійних зубів за наступним алгоритмом:

  1. Плановий огляд у стоматолога, потрібно переконатися, що на жувальній поверхні зуба ще не утворився карієс. Якщо зуб вже вражений, то спочатку його потрібно вилікувати, повністю виключивши поширення карієсу і тільки потім можна приступати до профілактики. Це явище можна порівняти з вторинним карієсом, коли хвороботворні бактерії залишилися в дірці під пломбою або проникли під неї через мікротріщини. В обох випадках причиною є непрофесійне лікування, а захворювання небезпечне тим, що візуально його практично неможливо виявити і ймовірність ураження каналу зуба становить близько 90%.
  2. Переконавшись в тому, що зуби Вашого малюка здорові, наш стоматолог перейде до їх герметизації. Процедура безболісна і не займає багато часу. Фіссури зубів заповнюються герметиком, і склад розрівнюється таким чином, щоб не залишилося глибоких виїмок, в яких може залишитися їжа після чистки зубів. Також лікар стежить за тим, щоб дитина не відчував дискомфорту при жуванні.
  3. Медичний герметик має довгий термін служби, але кожен випадок індивідуальний, тому що інтенсивність і навантаження при жуванні на зуби різна у кожної людини. Після герметизації фісур проблема з карієсом в даній зоні буде вирішена на 1,5-2 роки або більше. Але під час планових оглядів лікар перевіряє, чи не стерся чи шар і чи не час повторювати процедуру.

Врахуйте, що такий захист дуже надійний, але діє тільки на робочу поверхню жувальних зубів. Тому і далі стежити за зубами дитини слід не менш ретельно.

Переваги герметизації фісур у дітей

Стоматологи рекомендують проводити дану процедуру бо:

  • Їжа не буде накопичуватися на зубах. Після заповнення фиссур поверхню зуба стає рівною, тому при чищенні зубною щіткою вона буде легко видалена і не стане причиною розвитку хвороботворних бактерій.
  • Відсутність природних виїмок перешкоджає утворенню зубного нальоту на робочій поверхні жувальних зубів. Навіть якщо він там і залишиться, то нічого не зможе зробити шару герметика.
  • Немає протипоказань з боку ортодонтії. Така профілактика карієсу не заважає формуванню здорового прикусу і не доставляє дискомфорту дитині.
  • Цей метод однаково ефективний, як для молочних, так і для постійних зубів. Може застосовуватися у дітей різного віку, навіть для самих маленьких.

Як ще захистити зуби вашої дитини

У стоматологічній клініці «Пломбір» Вашої дитини огорнуть турботою і увагою, і весь процес лікування пройде для нього в комфортній атмосфері. Але нашій турботи і тільки однієї профілактичної процедури недостатньо, щоб повністю виключити появи карієсу та інших захворювань порожнини рота.

Тому батькам наших маленьких пацієнтів ми рекомендуємо. По-перше, стежити, щоб дитина чистив зуби правильно і регулярно. Як це робити, ми навчимо під час прийому.

По-друге, приблизно раз в 4-6 місяців відвідувати стоматолога для профілактичного огляду і проведення дитячої гігієнічної чистки порожнини рота від зубного нальоту. За необхідності також виконується зміцнення емалі фторування.

По-третє, спостерігатися у дитячого ортодонта, щоб своєчасно вживати заходів щодо корекції прикусу.

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги