Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Фторування зубів

Під фторированием зубів мається на увазі процедура зміцнення емалі за рахунок насичення її фтором. Вона застосовується в якості профілактики захворювань порожнини рота у дітей і дорослих, і крім зниження ймовірності карієсу, дозволяє прибрати підвищену чутливість зубів.

У сучасному світі зміцнювати зубну емаль слід в будь-якому віці, адже з їжі і води отримати необхідну кількість фтору вкрай складно. Тому поряд зі зміцненням постійних зубів, проводиться і фторування молочних зубів у найменших пацієнтів нашої стоматологічної клініки. Це дозволяє запобігти їх передчасну втрату, що важливо для правильного розвитку постійних зубів і здоров'я дитини в цілому.

Фторування зубів
Фторування зубів400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2020-05-25https://plombir-dental.com.ua/ftoruvannya-zubiv

Фторування зубів Київ

Показання до фторування

Зміцнення зубної емалі часто проводять під час профілактичного огляду. Лікар спочатку виконує гігієнічну чистку зубів від твердого та м'якого нальоту (зубною щіткою цього не зробити), після чого приймає рішення про необхідність провести фторування. Але є і ряд свідчень, коли ви самі можете звернутися за даною допомогою.

 • Підвищена чутливість. Якщо Ваші зуби реагують болем на морозне повітря, перепади температур, вживання в їжу гарячого, холодного або кислого, то це вказує на підвищену чутливість. Насичення емалі фтором дозволяє зняти подібні неприємні відчуття.
 • Після процедури відбілювання. Підвищення чутливості виникає і після косметичного відбілювання емалі. Спеціальний гель взаємодіє з поверхнею зуба, відновлюючи колір пігменту. Міцність емалі не порушується, але під час обробки вона підсушується, що може привести до появи неприємних больових відчуттів. Зазвичай через 3-4 дня сухість емалі проходить сама по собі шляхом змочування слиною, але якщо проблема не йде, можна усунути її за допомогою фторування.
 • Потемніння емалі біля ясен і больові відчуття при дотику до цих ділянок зуба. Так проявляється гостра нестача фтору в організмі, і як наслідок його вкрай мало в емалі зубів.
 • Вагітність або відновлення після травми, операції або хвороби. Мало хто знає, що фтор входить в список 14 основних елементів, від змісту яких залежить здоров'я всього організму людини. Тому якщо організм хронічно недоотримує фтор з їжею і водою, то починає витягати його з кісткових тканин і в першу чергу страждають зуби. Ось чому у людей відновлюють після серйозних захворювань або вагітних жінок, часто спостерігається різке погіршення стану зубів.

Ефект фторування зберігається близько 6 місяців. Якщо ви не підживлювали емаль зубів більше цього терміну, то не чекайте появи симптомів, а самі запишіться на прийом в стоматологічну клініку.

Методи фторування

У сучасній стоматології використовують три методи для зміцнення зубної емалі.

 1. Нанесення медичного лаку з фтором. Лікар наносить медичний лак на пошкоджений зуб спеціальним пензликом. Даний спосіб застосовується, коли в обробці потребує всього 1-2 зуба, емаль яких сильно ослаблена з різних причин.
 2. Обробка пастою з іонами фтору. Комплексна процедура, яка займає менше півгодини і дозволяє зміцнити емаль всіх зубів. У спеціальну капу закладають іонізовану фтор пасту, пацієнт одягає її і тримає протягом 10 хвилин. Процедура проводиться окремо для кожної щелепи.
 3. Фторування зубів в домашніх умовах. Для пацієнтів, у яких часто немає можливості відвідати свого лікуючого лікаря стоматолога, ми пропонуємо розробку індивідуальної капи для самостійного зміцнення емалі. Така каппа робиться під конкретного пацієнта, в неї закладається паста з фтором і вона одягається на ніч.

У всіх трьох випадках використовують спеціальні медичні препарати, які має міжнародний сертифікат якості. Не варто займатися самолікуванням і набувати різних пасти і лаки з фтором самостійно без рекомендації стоматолога.

Що потрібно знати про фторування

Якщо ви ще сумніваєтеся в ефективності і необхідності цієї профілактичної процедури, то ознайомтеся з цими фактами про фторування зубів:

 • зміцнення емалі в рази знижує ймовірність виникнення карієсу, адже в 90% випадків ураження виникає в зоні з низьким вмістом фтору;
 • фторування знижує бактеріальну активність в порожнині рота, що попереджає розвиток інших захворювань;
 • після процедури твердість емалі зростає в 10 разів, це хороший захист від відколів і переломів зубів в результаті отримання травми;
 • за даними статистики 60% українських дітей страждають від хронічного браку фтору, ось чому так важливо проводити фторування зубів у дітей. Іншого джерела цього елемента у більшості з них просто немає.

Щоб записатися на фторування зубів для дітей або дорослих в стоматологічну клініку «Пломбір» у Києві, достатньо залишити заявку на сайті або зателефонувати нашому менеджеру. У нас найкращі ціни в столиці, відмінний сервіс та відмінна якість.

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги