Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Дистальний прикус

02.06.2020

Так само в літературі зустрічається такий термін, як «прогнатия», що є одним і тим же. Розглядається відхилення найчастіше зустрічається на етапі змінного прикусу, на молочному і постійному може бути тільки як виняток з правил. Його поява обумовлюється загальною нестійкістю щелепного корпусу під час зміни зубів. Крім того, дистальний прикус формується вже після становлення жувального комплексу через надмірне зростання нижньої щелепи.

Дистальний прикус

У більшості випадків, захворювання обтяжується деякими аномаліями окремо взятих зубів, іншими проблемами з прикусом, а також змінами в розмірах щелепи. Деформацію дуже легко помітити, адже вона виражається в тому, що передні зуби починають помітно випирати вперед. Підборіддя теж починає неминуче скошуватися вниз. Рот людини постійно знаходиться в напіввідкритим положенні, губи починають з'єднуватися з досить відчутним зусиллям. Верхня губа не покриває повністю щелепу, а значить зуби постійно трохи визирають. Потрібно відзначити, що зуби або зміщені, утворюючи великі проміжки, або ж навпаки, розташовуються дуже щільно один до іншого.

Практикуючі лікарі нерідко відзначають значне зменшення нижньої щелепи, викривлення площини розташування зубів і так далі. Також зазнає зміна форма неба і альвеолярних відростків, вони можуть звужуватися на стільки, що верхня щелепа починає змінювати свою форму. Слизова оболонка ротової порожнини, особливо ясна, постійно знаходяться в стані набряклості через мікротравми, що наносяться зубами.

Найчастіше до виникнення даного відхилення призводить захворювання, що переносяться в ранньому дитинстві. Крім цього, свій внесок вносить штучне вигодовування, смоктання пальця і ​​тривалі порушення природного дихання. Не можна забувати і про генетичну схильність людини.

Що стосується методів ефективного лікування, то при складанні дієвого плану дій необхідно в обов'язковому порядку враховувати вікові показники і клінічні симптоми деформаційних процесів. Наприклад, при молочному прикусі медичне втручання носить виключно профілактичний характер. Все робиться для того, щоб забезпечити дитині нормальний розвиток щелепного апарату. Для цього підбирається набір певних гімнастичних вправ, систематичне виконання яких допоможе майже гарантовано домогтися бажаного результату.

Якщо ж дитина має шкідливу звичку постійно смоктати нижню губу, то тоді цілком допустимо застосування спеціально розробленого апарату. Він побудований на основі цілого набору металевих кап і дротяних дужок. Також непогано себе зарекомендували вестибулярні пластинки. Їх використання допускає в тому випадку, якщо дитина занадто часто смокче палець, або ж зазнає певних труднощів при диханні через рот. Крім того, активно використовуються мовні пластинки. Природно, правильно підібрати відповідні обладнання здатний тільки кваліфікований фахівець, самостійно зробити це неможливо.

Потрібно додати, що за допомогою пластинок цілком реально досить швидко відучити дитину від звички висувати мову між зубами. В особливих ситуаціях лікарем приймається рішення про застосування формувача прикусу. Цей апарат розташовується прямо на нижній щелепі. Для додавання певної функціоналу використовуються гвинти і пружини. При цьому, вся конструкція практично не стикається зі слизовою оболонкою. Основна дія виявляється за рахунок безперервного тиску на зуби. Прикладається силу досить успішно варіює сам хворий.

Якщо дитина страждає від дистального співвідношення щелеп на етапі змінного прикусу, то тоді вірним рішенням стане використання ортодонтичної апаратури, покликаної сприяти в переміщенні нижньої щелепи і зміщення фронтальних зубів. При виборі відповідного апарату слід зупинити вибір на пристроях, спрямованих на функціональну складову. Як варіант, це може бути всім відома накусочной пластина. Її похила площина може варіативно налаштовуватися, в залежності від потреб конкретно взятого хворого. На практиці ще застосовуються коронки, що надягають виключно на нижні моляри.

Два цих апарату сприяють перерозподілу тиску, що утворюється під час пережовування їжі. Більш того, це саме тиск можливо переносити на певні ділянки жувальної системи. Вони показали свою дивовижну ефективності навіть при лікуванні особливо складних випадків. Важливо тільки постійно відслідковувати ситуацію, вносячи при необхідності потрібні зміни і поправки. Робляться вони за рахунок банального потовщення.

Дистальний прикус
Дистальний прикус400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2020-06-02https://plombir-dental.com.ua/dystalnyy-prykus
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги