Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Білосніжна усмішка або як безпечно відбілити зуби

04.04.2019

Якщо вам не дає спокою голлівудська посмішка, яку ми часто можемо побачити з екранів телевізора, то поспішаємо вас розчарувати. Досягти такого ефекту, коли всі зуби виглядають білими практично неможливо. Для цього потрібно щоб у людини від природи були красиві білі зуби, він не мав шкідливих звичок, ретельно стежив за гігієною порожнини рота і додатково пройшов курс відбілювання в професійній стоматологічній клініці.

Насправді справжній колір зубів не білий, більш того емаль за своєю природою взагалі прозора і забарвлюється в результаті того, що має дрібні пори в яких утворюється пігмент. Досягти ідеального білого кольору фактично неможливо, якщо не завдати істотної шкоди емалі. Тому актори, естрадні співаки, телеведучі та просто публічні люди встановлюють собі на зуби вініри. Це такі керамічні накладки, які приховують недоліки зубів і мають білий колір.

Але білосніжна посмішка поступово виходить з моди, тому що зараз в суспільстві попит на всі природне. І добитися приведення кольору ваших зубів в ту норму, яку заклала сама природа можна за допомогою спеціальної процедури відбілювання емалі.

види відбілювання

Виды отбеливания зубов

Зубна емаль це найтвердіша тканина в людському організмі, але якщо подивитися на неї під електронним мікроскопом, можна побачити наявність невеликих пір. Саме в ці пори потрапляють залишки їжі, вони там накопичуються і формують забарвлює пігмент, який ми і приймаємо за пожовтіння зубів. Цей ефект посилюється якщо у людини є шкідливі звички, такі як куріння, а також зловживання певними видами їжі, які містять сильні природні або штучні барвники.

На сьогоднішній день застосовують кілька процедур відбілювання зубів:

 1. Обробка мікроскопічними абразивами - під впливом пасти з найдрібнішими твердими частинками емаль зуба стає світліше, але даний спосіб має істотний недолік. Поліпшення кольору досягається за рахунок стирання емалі, захисний шар стає тоншим, що може привести до підвищення чутливості і загрозу виникнення карієсу.
 2. Хімічне або лазерне відбілювання - це спеціальна процедура, яку проводять в умовах стоматологічної клініки. Суть методу в тому, що на зуби наноситься спеціальна паста, яка проникає в пори емалі, вступає в контакт з забарвлює пігментом і видаляє його. Лазерним цей спосіб назвали бо, хімічна реакція інтенсифікується під впливом спрямованого світла спеціальної лампи. При такій обробці емаль не стоншується, але сильно підсушується. Проблема буде усунена природним чином за рахунок змочування слиною протягом 2-3 діб, але в цей час можлива реакція зубів на гаряче і холодне через підвищення чутливості.
 3. Домашнє відбілювання - процедура, яку кожен може провести самостійно, якщо заручитися допомогою професійної стоматологічної клініки. Суть методу в тому, що лікар пропише вам спеціальні капи і відбілюючі пасти, їх потрібно наносити на зуби протягом 4-5 днів на ніч. Ефект від такої процедури це поліпшення кольору емалі до 5 тонів. Ваша посмішка не стане ідеально білої, але зате придбає свій природний колір. Допомога стоматолога в даному випадку потрібна з тієї причини, що лікар повинен підібрати вам персональні капи і прописати відбілюючі пасти, в магазині або аптеці такі склади не купити. Але зате ви можете взяти даний набір з собою в поїздку, і без відвідування клініки приводити колір своїх зубів в норму.

Перші два способи дозволяють отримати візуально помітний результат відразу після проведення процедури, але і наслідки для емалі будуть відчутніше. Тому не варто зловживати подібним відбілюванням і вдаватися до нього можна тільки в тому випадку, коли стоматолог переконався у відсутності протипоказань.

Протипоказання і наслідки

Как безопасно отбелить зубы

Перш ніж спробувати поліпшити колір своїх зубів медичними способами зверніть увагу на наступні протипоказання:

 • Зубний наліт - тверді і м'які відкладення на поверхні зубів, які є сумішшю залишків їжі і хвороботворних бактерій. До того як розпочати відбілюванню, слід спочатку провести гігієнічну чистку зубів для видалення нальоту.
  Підвищена чутливість зубів - больова реакція на холодну, гарячу або кислу їжу, вказує на поганий стан емалі, в такому випадку її потрібно не відбілювати, а навпаки зміцнювати. До речі часто після того як вам поліпшили колір емалі, стоматологи рекомендують мінімізувати завдані емалі шкоду і пройти процедуру фторування зубів.
  Підвищений ризик карієсу - коли емаль вже стоншена, то додаткове втручання в її структуру вкрай небажано інакше захворювання може розвиватися ще швидше.

Також звертаємо вашу увагу, що наявність в передніх зубах пломб і коронок робить процедуру відбілювання неефективною. Справа в тому, що дані методи обробки призначені для емалі і не вплинуть на колір пломб і протезів. Тому вони будуть виділятися зовні і єдиний вихід повна заміна на нові.

І найголовніше, якщо не стежити за гігієною порожнини рота, бути нерозбірливим в їжі і курити, то ефект відбілювання пропаде приблизно через місяць, а може і раніше.

Білосніжна усмішка або як безпечно відбілити зуби
Білосніжна усмішка або як безпечно відбілити зуби400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2019-04-04https://plombir-dental.com.ua/bilosnizhna-usmishka-abo-yak-bezpechno-vidbilyty-zuby
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги