Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Безметалеві коронки

При протезуванні зубів все частіше застосовують безметалеві коронки, що дозволяє компенсувати основний недолік їх попередниць металокерамічних коронок. Справа в тому, що металевий каркас все одно взаємодіє зі слизовою оболонкою ротової порожнини і під її впливом в металі починаються окислювальні процеси. Як результат, поверхня зуба біля ясен покривається сірим нальотом, який стає дедалі помітнішою. В якості тимчасового рішення можна спробувати відбілити такий зуб, але сірий наліт обов'язково повернеться, і чим довше коронка з металокерамічна коронка встановлена ​​в роті, тим активніше йдуть окислювальні процеси.

Тому в стоматологічній клініці «Пломбір» ми запропонуємо вам встановити сучасні коронки з кераміки. Таке протезування нічим не поступається класичною технологією по довговічності і міцності зуба. Але при цьому безметалеві коронки виглядають природно, навіть фахівець не завжди може впізнати в них штучні зуби без діагностики, і повністю відсутні проблеми пов'язані з окисленням металу.

Безметалеві коронки
Безметалеві коронки400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2020-05-27https://plombir-dental.com.ua/bezmetalevi-koronky

Безметалеві коронки

Переваги повністю керамічних коронок

Поява коронок з чистої кераміки стало закономірним розвитком вже стала класичною технологією протезування, яка вперше була застосована більше 30 років тому. Розробка нових керамічних матеріалів і спеціальних покриттів дозволило відмовитися від металевих сердечників, що дає наступні переваги:

 • Коронку не відрізнити від справжньої зуба. За рахунок відмови від каркаса з металу штучний зуб отримав ефект прозорості і природно реагує на зміну освітлення. Колір кераміки збігається з кольором емалі, її можна підібрати під конкретного пацієнта. Форма коронки має ефект опуклості, характерний для природних зубів. Ми гарантуємо, що ніхто не здогадається що це штучний зуб, поки ви самі не розкриєте цей секрет.
 • Кераміка це гіпоалергенний матеріал на відміну від металу. У багатьох людей є алергія на метали, але вони навіть не здогадуються про неї, тому що для прояву цього захворювання потрібен постійний контакт шкіри або слизової оболонки з металом. Тому використовуючи стандартні коронки, ви ризикуєте через час приступити до лікування алергії, а можливо і звернутися за заміною протезів в залежності від реакції вашого організму.
 • Безметалеві коронки дешевше, ніж протези з золотим осердям. Так, золото не викликає алергії і тому така коронка абсолютно безпечна для здоров'я. Але це хоч і дорогоцінний, але все одно метал, який поступово окислюється і на зубі буде проступати сірий наліт в області зіткнення з яснами. Так навіщо ж тоді платити більше, якщо кінцевий результат все одно гірше?
 • Замінивши коронки на керамічні, можна прибрати сірий обідок навколо зуба. Даний ефект усувається при відбілюванні кореня зуба, а заміна протеза захистить його від повторного окислення.
 • Безметалеві коронки легше, ніж металокераміка. Вони надають менше навантаження на зуби, а для їх протезування можна не так сильно обточувати підставу зуба.

Види безметаллових коронок

Існує кілька класифікацій керамічних зубних протезів, але найчастіше їх ділять на види залежно від конструкції:

 • Суцільнокерамічні - виготовлені пресуванням кераміки або нашаруванням порцеляни. Коронка не відрізняється від справжнього зуба і повністю імітує його колір і здатність емалі частково пропускати світло. Недоліком є ​​порівняно низька міцність, тому їх встановлюють в основному на передні зуби, де мінімальне навантаження.
 • Цельноцірконіевие - з оксиду цирконію можна виготовити цільну коронку, яка за своїми зовнішніми властивостями можна порівняти з порцеляновими, але має більш високу міцність. Такі протези можна встановити як на передні, так і на бічні зуби, в тому числі жувальні.
 • На каркасі з оксиду цирконію - з оксиду цирконію виготовляється внутрішній каркас, по аналогії з металокерамічними коронками, зверху на каркас наноситься керамічний матеріал. Такі коронки мають високу міцність, але позбавлені недоліків протезів з металевими каркасами. Їх найчастіше встановлюють на жувальні зуби, куди доводиться найбільше навантаження.
 • Пластмасові - тимчасові конструкції, які встановлюють на зуби на той час, поки виготовляється постійний протез або потрібна відстрочка на усунення протипоказань. Використовувана пластмаса нешкідлива, але у неї дуже низька міцність, тому такі коронки не призначені для тривалого носіння.

Етапи протезування

Протезування з застосуванням безметаллових коронок виконується за наступною схемою:

 1. Попередній огляд для визначення того, чи протипоказань, а також проведення консультації по установці коронок на зуби.
 2. Підготовка зуба, в який входить видалення нальоту і чистка від карієсу. Також лікар може підправити форму зуба, в залежності від ступеня його пошкодження.
 3. Сканування для отримання тривимірної моделі порожнини рота. Процедура проводиться спеціальним датчиком, зібраних даних досить для розрахунку форми коронки, щоб вона виглядала естетично і не порушувала прикус.
 4. Сама операція по установці нової коронки на зуб. Варто розуміти, що за один раз можна протезувати відразу кілька зубів, ходити за кожною коронкою в клініку окремо не потрібно.

Зазвичай лікування відбувається за два прийоми. На першому лікар робить огляд, проводить консультацію, готує зуб і сканує щелепу. А на другому виконується протезування. Додаткові прийоми можуть знадобитися в тому випадку, якщо в процесі огляду будуть виявлені захворювання порожнини рота, які є протипоказаннями і їх слід попередньо вилікувати.

Особливості безметаллових коронок

У висновку, звернемо вашу увагу ще раз на особливості безметаллових коронок:

 • термін служби не менше 10 років, а на практиці набагато довше;
 • ніякої алергії і почорніння зубів, тому що в них немає ні краплі металу;
 • виглядають природно, їх неможливо відрізнити від справжніх зубів;
 • при протезуванні можна поліпшити зовнішній вигляд зуба і прикус, за рахунок правильного вибору форми коронки.

Для запису на прийом в стоматологічну клініку «Пломбір» у Києві для протезування зубів безметалове коронками вам достатньо заповнити спеціальну форму на сайті, вказавши зручний час і мета візиту, а також залишивши свій номер телефону. Наш адміністратор зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги