Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Адентія повна

02.06.2020

Термін адентия позначає відсутність зубів в нижній і верхній щелепі, вона може бути вродженою чи набутою.

У незначного кількість людей, немає жодного зуба починаючи з народження. Лікарі вважають подібне відхилення від норми вродженим дефектом, що передається у спадок або родовою травмою, яка привела до руйнування зачатків зубів.

Адентія повна

Під придбаної або вторинної адентії на увазі втрату зубів вже в дорослому віці. В основній зоні ризику знаходяться пацієнти старше 60 років, у них така аномалія зустрічається в 25% випадків. У віці від 50 до 60 років відсоток людей страждають повною втратою зубів істотно нижче і становить лише 5,5%. А у більш молодий вікової групи захворювання діагностується лише в 1% випадків. Але стоматологи відзначають, що середньостатистичний пацієнт з адентією має тенденцію молодіти, головною причиною цього називають погіршення екології і якості їжі.

Механізм розвитку захворювання

Якщо з первинної адентії все зрозуміло, пацієнт просто позбавлений зубів від народження. Те вторинна адентія розвивається поступово, починаючи з самого раннього віку. Основні причини:

 • карієс, пародонтит і інші захворювання порожнини рота, які можуть привести до втрати зубів;
 • видалення зубів, як результат запущеного захворювання, коли лікування зуба вже неможливо;
 • втрата зубів при операції з видалення пухлини;
 • випадання зубів внаслідок перенесеної травми.

Одна або кілька наведених вище причин спостерігаються фактично у кожної дорослої людини, і самі по собі не становлять серйозної загрози. Якщо вчасно провести лікування, і замінити втрачений зуб на протез або імплантат, то загроза адентии буде мінімізована. Але часто люди не надають значення втрати 1-2 зубів, особливо якщо вони не передні і візуально непомітні. У таких місцях починаються процеси атрофування кісткової тканини, яка утримує зуби. В результаті чого ясна стоншується і починає відходити від сусідніх здорових зубів, створюючи сприятливі умови для розвитку захворювань. Таким чином, втративши і не щоб поставити один єдиний зуб, виникає ризик ланцюгової реакції, яка призведе до втрати кількох сусідніх.

Також на розвиток адентії впливає несерйозне ставлення більшості батьків до здоров'я молочних зубів у дітей. Ускладнення захворювань молочних зубів призводять до відхилень постійного прикусу і можуть спровокувати руйнування зачатків постійних зубів.

Якщо адентію не лікувати

Втрата зубів призводить до наступних ускладнень:

 1. Загальне погіршення стану здоров'я і загострення хронічних захворювань, тому що людина обмежена у виборі їжі, і недоотримує потрібних вітамінів і елементів.
 2. Неможливість нормально харчуватися впливає на травну систему, щоб уникнути проблем, потрібно постійно дотримуватися спеціальної дієти.
 3. Кісткові тканини атрофуються, тому що не отримують належну при жуванні навантаження. Чим довше не лікувати адентію, тим складніше потім буде виконати протезування через атрофування альвеолярних тканин.
 4. Відбувається зміна особи. З'являються передчасні зморшки, щоки западають, зміщуються лицьові м'язи, змінюється форма губ.

Якщо мова йде про первинну адентії, то відсутність молочних зубів у дитини призводить до сильних змін особи. Спостерігається укорочена нижня губа, щелепи навпаки видаються вперед, обличчя зменшується по висоті, щоки можуть запасти і інші відхилення.

Способи лікування

Починати лікування повної адентії слід якомога раніше, при первинній формі захворювання протезування у дітей виконують в 3-4 роки. Для дорослих починати лікування можна відразу після постановки діагнозу, тому що очікування призводить до стоншення кісткової тканини, і її відновлення зажадає додаткової хірургічної процедури.

Для відновлення обох зубних рядів застосовують такі способи:

 1. Знімне протезування. Сучасні вставні щелепи виглядають естетично і не вимагають трудомісткого догляду, для їх комфортного носіння розроблені спеціальні препарати. Цей метод хороший тим, що підходить усім, а лікування проводиться швидко і за доступною ціною.
 2. Умовно-знімне протезування, коли протез закріплюється в роті пацієнта спеціальними зачепами, які встановлені на імплантатах. Для такої операції важливо, щоб кісткова тканина мала достатню ширину і висоту, або доведеться додатково її наростити, провівши операцію синус ліфтингу. Така конструкція передає часткове навантаження на щелепи, що зупиняє процеси стоншування кісткової тканини. Протез називається умовно-знімним, тому що витягти його можна тільки в кабінеті стоматолога.

Є і третій варіант - установка штучних зубів на імплантатах, але таке лікування буде дорогим і займе багато часу. Все ж краще вчасно протезувати втрачені зуби, щоб таким чином зберігати сусідні.

Адентія повна
Адентія повна400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2020-06-02https://plombir-dental.com.ua/adentiya-povna
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги